Зроблене руками

Авторські прикраси, в'язані аксесуари

та інші речі, які можна зробити своїми власними руцями

Drawing Day 2009 - малюй та радій

TwitThis

Drawing Day 2009
6 червня 2009 року, у суботу, відбудеться всесвітня онлайн подія – Drawing Day 2009, по-нашому - День малювання. Мета її полягає у тому, аби створити як найбільше малюнків, щоб привернути увагу людей до мистецтва. Адже в цьому році оргінізатори сподіваються зібрати 1 міліон малюнків!

Залучитись до цієї події може будь хто, будь то професійних художник, дизайнер, ілюстратор, або початківець чи просто любитель помалякати для свого задоволення :) Щоб це здійснити, потрібно створити малюнок з поміткою Drawing Day 2009, та зробити його доступним у мережі Інтернет будь-яким чином: чи то від руки намалювати і відсканити чи відфоткати, чи в спеціальній програмі, чи на спеціальному сайті, і викласти чи на соєму саті, чи блозі, чи у якійсь спільноті. Обирайте варіант, який вам до вподоби. Я скористаюсь папером, руками, фарбами, фтотоапаратом та цим блогом :)

Якщо вам сподобалась ця ідея, то підтримайте її, напишіть про неї допис, встановіть банера на сайті, щоб ваші друзі і читачі також дізнались про цю подію. До речі, так сталось і зі мною, бо прочитала допис з блогу ось цієї дівчини.

Тому малюйте, згадайте як це класно, та долучіться до всього світу навіть хоча б з одним маленьким творіннячком :)

Цветик vs Das Color

TwitThis

Даний допис хочу присвятити порівнянню двох різних пластик. Загалом, не маю ще великого досвіду у ліпленні, але зіткнулась з проблемою вибору матеріалу. Тому вирішила охарактеризувати те, чим довелось користуватись. Можливо це стане у нагоді іншим початківцям.
Отже на суд виставляється:

 • "Цветик" виробництва ВАТ "Артефакт", Росія, Санкт-Петербург
 • "Das Color" виробництва "FILA", Італія, Санкт-Петербург
пластика Цветик пластика Das Color
Порівняльна таблиця пластик у відповідності до певних характеристик:
ЦветикDas Color
Упаковка
6/8/12 брусків різного кольору по 20 гр. Нова внутрішня коробка з пластикою покрита плівкою, типу харчової. Після відкриття герметичність не забезпечується.В одному пакеті один брусок одного кольору вагою 150 гр. Має герметичну застібку.
Ціна
0,16 грн за 1 гр.0,1 грн. за 1 гр.
Місця продажу
- ТЦ Дастор (пр. Юності, 18) 3-ій поверх відділі канцелярії;
- "Карандаш" вул. Грушевського
"Антошка" ТЦ Магіцентр вул. Козицького, 51
Консистенція
сама по собі крихка, в руках розм'якає, але лишається в'язкою, тяжко розминаєтьсям'яка, з часом лежання і невикористання густішає і зменшується тягучість
Термообробка
у духовці, при температурі 130 градусів Цельсія, 3-30 хвилинсамозатвердіває на свіжому повітрі, 1-3 доби
Особливості поведінки
- розім'яті частини пластику добре зліплюються
- чутлива до температури запікання (можна спалити чи недопекти)
- при тривалому розминанні починає липнути до рук і фарбувати їх
при тривалому перебуванні на повітрі сохне. в принципі це головна особливість, яка тягне за собою:
- погіршення перемішування пластики та зліплення різних частинок
- після виготовлення і сушки мілкі частинки можуть відпадати
- з часом виріб білішає зовні
А також навіть після тривалої сушки може розм'якати під водою!

Отже, якщо вам потрібно зробити щось, що складається з кількох деталей або кольорів, або виготовлення займає значний час, або немає часу чекати кілька днів до отримання результату, то цілком підійде для цього "Цветик", варто лише "потоваришувати" з духовкою. А якщо є потреба у ліпленні чогось однорідного, однокольорового, швидкого у виготовленні і вас ніхто з цим не підганяє, то Das Color не найгірший варіант, але краще після застигання виріб полакувати, щоб нічого не відпало чи побіліло.
Ось і все. Успіху вам у ліпленні :)

Знахідка лаків

TwitThis

Я радію, бо Вінниця розбудовується :)
Ось нещодавно відкрився магазин "Карандаш", у центрі, по вулиці Грушевського, поблизу Башти та закладу харчування "Нью-Йорк Піцца". Асортимент магазину скаладається з дрібних канцтоварів та широкого вибору художніх матеріалів: пензлі, олійні фарби, акрилові фарби та контури для полотна, тканини, батіку, кераміки, кольорова крейда, пластмлін, пластика ("Цветик" як у мене на жаль там дорожче, аж 35 грн.), акрилові лаки, клеї та лаки для декупажу, змивачі, розріджувачі і закріплювачі для фарб, полотна, ватмани, кольоровий папір (всього 20 коп. за листочок!), та інше. Краще самим один раз завітати ніж 7 разів прочитати :)

В цьому чудомову місці я придбала:
 • Лак акриловий глянцевий Сонет, для художніх робіт і декоративно-прикладної творчості, виробництва ЗАТ "Завод художніх фарб "Невская палитра" (Санкт-Петербург, Росія), 100 мл, ціна 28 грн
 • та Клей-лак декупажний глянцевий, виробництва "MARABU" (Німеччина), 50 мл, ціна 35 грн.
Лак акриловий глянцевий Сонет Клей-лак декупажний глянцевий, виробництва MARABU
Акриловий лак Сонет
Для тестування процесу покриття лаком був обраний браслет з дерев'яних намистин червоного кольору, який з часом почав "линяти" на руку. На зображеннях видно його до покриття, процес сушіння намистин (на пензлях, саме на них вони налізли) та кінцевий результ.
дерев'яний браслет лакування дерев'яних намистин полакований дерев'яний браслет
Було нанесено два шари лаку для досягнення рівномірності покриття. Кожен шар лаку сохне як мінімум 4 години, при цьому другий шар сохнув довше. Результат задовольняє, побачимо як пройде експулатація :)

Клей-лак декупажний
Для тестування використання клей-лаку був обраний пластмасовий кубик жовтого кольору з дитячого набору, який слугує в мене за коробочку для дрібниць. За допомогою техніки декупажу я нанесла на нього кольорові кружальця. На малюнка видно чистий кубик, кружальця і кубик з декором
пластмасовий кубик серветка пластмасовий кубик після декупажу
Сохне клей-лак як мінімум пів години. Густіший ніж ПВА, що був у мене, поглинається краще і клеїть надійніше. Я ним задоволена (:

Отже, покупка мене не розчарувала. Звичайно тестування примітивне, і ці лаки ще "покажуть себе". Тому в наступних дописах, я обов"язкого знайду для них застосування :)

Маленький диявол

TwitThis

"Тру-тууу-ту-ту-ту Тру-тууу-ту-ту-ту" © La coccinelle, Minuscule

Передмова
Це малятко я робила з любов'ю у подарунок хорошій людині. Вже закінчуючи картинку, подивилась неймовірно чудовий французький анімаційний серіал Комахи (Minuscule) і зловила себе на думці, що це Сонечко дуже схоже на його головного героя, який там зовсім не "Сонечко". Ось так буває, робиш щось миле, а даруєш Диявола :)

Отриманий результат
Кольорів: 15
Розмір: 50 х 38 стібки
Рамка для вишивки: 9см х 13 см
Схема для вишивки була отримана на цьому сайті http://www.igolki.net/ шляхом "прогону" завантаженої картинки. Щоб таке здійснити, слід:
 1. будь-де обрати малюнок, який вам подобається
 2. зареєструватись на вказаному сайті
 3. зайти в меню "Додати схему"
 4. слідувати написаним діям.
вишивка, комаха СонечкоСхему я отримала по пошті, у файлі *.pdf. Схема кольорів представлена для ниток DCM. На ній є кілька схожих кольорів, які можна замінити одним, за вашим вибором.
Так як на сайті схему знайти зараз не можливо, не зрозуміла там ситуація з публікацією, то тримайте окреме посилання для скачування схеми http://drop.io/coccinelle , дійсне рік :)

Вишивка поміщена у рамку. Щоб вона, вишивка не з'їжджала, я її ніби приєднала до скельця, яке продавалось разом з рамкою. Для цього приклала скельце до зворотного боку вишивки, загорнула і закріпила залишок канви.
вишивка, комаха Сонечко Тепер замість скельця отримано вишивку.
вишивка, комаха Сонечко Її слід вставити у рамку і прикрити з іншого боку кришечкою з підставкою.
рамка для вишивкиОсь і все, маємо червоноспине чудо(висько) :)


Сумка з веселкою

TwitThis

Чи Обжене Жвавенького Зайчиська Байдикуватий Ситий Фокстер'єр %)

Передмова
Нове - це не просто забуте старе, а забуте, бо випадково обмазане чорнилами, але зовсім ціле старе, яке розмалювали у радісно-веселі кольори

Отриманий результат

як веселка поселилась на сумці
Матеріали
 1. Сумка з тканини. В мене якась цупка синтетична
  Сумка
 2. Фарби акрилові червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього, фіолетового кольорів. Я обйшлась без блакитного :)
  акрилові фарби
  Використані художні акрилові фарби серії "Сонет" (Росія, Санкт-Петербург), які підходять для нанесення на тканину і при висиханні утворюють плівку, яка не змивається. Ці фарби не є рідкістю у відділах канцтоварів. Набір з 12 тюбиків по 10 мл у ТЦ Дастор (пр. Юності, 18) на третьому поверсі у відділі канцелярії коштує 64 грн.
  акрилові фарби
 3. Пензлик и пензлі для малювання. Я застосувала два пензлі: №2 і №4
  пензлі
 4. Шматочок крейди для розмітки малюнка.
  шматочок крейди


Як малювати
На жаль сам процес фарбування не закарбований у фото
 1. Обираємо поверхню для нанесення веселки. Враховуючи, що малюнок акриловими фарбами, як і будь-який інший, все ж може здертись, краще обрати таку область, яка не дуже тертиметься об тіло. Мій вибір мотивувався наявністю синьої плями від кулькової ручки.
 2. Розмічуємо майбутню веселку крейдою. Обмежень нема ніяких, творіть :)
 3. Замальовуємо намічені області разом з нанесеними крейдою смужками. Фарба густа, тому пензлик слід змочувати у воді. Щоб місця переходу кольорів смуг вийшли більш-менш плавними робимо так: наносимо дві суміжні смуги веселки, залишаючи між ними невеликий проміжок; і поки смуги не висохли, миємо пензлик, або беремо інший (я для цього використовувала менш густий пензлик №2), змочуємо його та розмиваємо суміжні області смуг, перемішуючи їх та заповнюючи залишений проміжок.
  Сумка з веселкою
 4. Пункти 2 і 3 за бажанням повторюємо
 5. Після закінчення малювання, залишаємо сумку у тихому спокійному місці, щоб ненароком нічого не зіпсувалось ) Фарба не має неприємного запаху і добре сохне. Час сушіння залежить від матеріалу сумки, в мене це тривало не більше 30 хвилин.
Примітка
Сумка була випрана з нанесеним малюнком. Добра новина - малюнок лишився ) Фарба таки не змивається. Але у мокрому стані плівка з фарби легко здирається. Наприклад на краях ручки в сумки саме так і сталось.
Сумка з веселкою
Тому слід бути обережними, прати лише руками і не терти малюнок щіткою.

Їжачок з гачком

TwitThis

"Їжачок! Піднімись, підберись!
Їжачок! Разом з нами посміхнись! :)"
© Фліт

Передмова
Часом прості речі виявляються складними, а складні - простими. Ось і колючого їжачка насправді виліпити дуже просто. Надихнув на це мене один з дописів на форумі журналу "Ручная работа". Таким чином, першим виробом з пластики "Цветик", описаної в одному з минулих дописів, став їжачок з гачком.

Отриманий результат
Їжак розміром 3см х 1,5см х 1,5см
Їжачок, ліплення, пластикаяк зробити такого їжачка
читайте тут
Матеріалиматеріали для виготовлення їжачка
 1. Пластика, пластилін, глина, тісто, будь що, що ліпиться і є у вас. Я використала пластику "Цветик"
 2. Маленькі ножиці з гострими кінчиками, наприклад манікюрні.
 3. Шпилька з закругленням.
Як ліпити
Спершу слід скатати кульку, розміру бажаного їжака.
ліплення їжачка з пластики
Це виявилось зовсім не просто. Пластика зовсім не тане, як писали, а навпаки - дуже складно розминається. На упаковці радять, в такому випадку, покласти пластику на батарею або сонце. Батареї у мене вже холодні, а сонце не допомогло. Тому довелось робити так:
ліплення їжачка з пластики
шматок пластики
ліплення їжачка з пластики
розламати на маленькі шматочки, перший розім'яти, хвилин 5-10
ліплення їжачка з пластики
кожен наступний загортати у розім'яту масу і м'яти далі
Руки краще мати чисті, щоб дрібні крихти чого-небудь не перетеслись на виріб. Чому на фото червона пластика а їжак вийшов синій, ви зрозумієте далі :)
Потім з якогось боку кульки пальцями зробити видовження, яке слугуватиме носом.
ліплення їжачка з пластики
Далі - зробити голочки. Кінчики ножиць розводимо на 3-5 мм, занурюємо у тільце на стільки, зводимо кінчики і виводимо ножиці, типу ріжемо тільце ( бррр... :) )
Внаслідок нем'якості матеріалу, для його різання слід докласти зусиль. Простий пластилін було б різати легше.
Очі і ніс робляться з маленьких кульок іншого кольору.
ліплення їжачка з пластики
Протягом ліпки, руки поступово фарбуються у колір пластики. Якщо добре терти милом, та подряпати нігтиками, то все чудово відмивається :)
Все, їжак готовий.
ліплення їжачка з пластики

Тепер його слід запекти. Запікати потрібно у духовці при температурі 130 градусів Цельсія 3-30хвилин. Виріб при цьому краще класти на папір для запікання або фольгу, щоб добре пропікся.
Ось тут і виникла халепа. Духовка в мене без показника температури, тому її прийшлося підбирати тестовим шляхом. "Первый блин комом" і їжак згорів, розтікся і прилип до паперу.
ліплення їжачка з пластики ліплення їжачка з пластики
Так як пластики кожного кольору у коробці не дуже багато, перероблений виріб вийшов синій. Були виконані аналогічно усі попередні дії. В носа вставлено шпильку. Якщо шпилька довше тільця, її треба обламати.
ліплення їжачка з пластики ліплення їжачка з пластики
Спікся задовільно.
Отже, такого маленького лисенького їжачка потрібно запікати не більше 10 хвилин. Для надійності перевіряйте "його справи" протягом часу, аби не темнішав. І все буде чудово :)

Візитка "Лавки чудес"

TwitThis

Не дарма сходила на святкування Дня Європи, крім приємних вражень отримала візитку магазина-студії "Лавка чудес".
Розташування: м. Вінниця, вул. 50-річчя 1.
Телефони: 27-16-38, 8(097)26-25-266

Візитка Лавки чудесСтудія щосуботи та щонеділі проводить майстер-класи з рукоділля. Щоб взнати тему заходу, слід зателефонувати за вказаними телефонами.
Обов'язаково до них завітаю та розповім, що там і як :)

День Європи у Вінниці

TwitThis

Вчора, 16 травня 2009 року, у Вінниці відбулось святкування Дня Європи у рамках Днів Європи в Україні. "І яким це чином стосується цього блогу?" можете Ви поцікавитись. Виявилось - безпосереднім :)

Окрім Живих скульптур, вуличних музикантів і танців, виставки фотографій та живописних творів, польського куточка та неймовірної купи народу у центрі міста, у сквері ім. Козицького, що біля Башти, умільці "на всі руки" виставляли свої наробки. Серед рукодільних виробів були картини, прикраси, іграшки.День Європи у Вінниці
клікайте сюди, щоб переглянути фотки виробів
Загалом майстрів було не більше двох десятків. Відповідно до використаних матеріалів, виділяю такі:
З бісеру:
День Європи у Вінниці, картинки з бісеру
міні-картинки
День Європи у Вінниці, прикраси з бісеру
прикраси
День Європи у Вінниці, картина, бісер
здається вазон
День Європи у Вінниці, картина, бісер
картина з використанням бісеру від "Лавки Чудес" Зірка
День Європи у Вінниці, картина, бісер
така ж картина. схожа на Мандалу

З "природнього":
День Європи у Вінниці, картина, ракушки
картина з ракушок
День Європи у Вінниці, картина, ракушки
ще одна, з ромашками
День Європи у Вінниці, картина, гілочки
кісточки, гілочки...
День Європи у Вінниці, картина, аплікація
аплікація з квітів

З паперу:
День Європи у Вінниці, картина, декупаж
картина, виконана з використанням техніки декупажу
День Європи у Вінниці, картина, декупаж
аналогічно, + цікаве оформлення
День Європи у Вінниці, картина, декупаж
те ж, з мереживом

З ниток:
День Європи у Вінниці, батік
картина на батіку
День Європи у Вінниці, вишивка
вишивка
День Європи у Вінниці, плетена картина
пелетена картина

З глини:
День Європи у Вінниці, іграшки з глини
іграшки-свистульки, глечики, рибки, пташки

З металу:
День Європи у Вінниці, каблучка
металева каблучка, покрита глазуррю, не солодкою :)

Також, з ненаведеного на фото, були вироби зі шкіри (підвіски та браслети), пластики (значки та картинки).
Вироби не мої, тому на фотках ви не знайдете водяних знаків

Отримуйте дописи

Підписатись на мій фід або на e-mail

Шукати в цьому блозі

Завантажується...

Про мене

Моє фото
Вінниця, Ukraine
Привіт :) Мене звати хМаринка. З дитинства тримаю в руках гачок зі спицями. Тому люблю в'язати, майструвати прикраси, handmade-ти різні корисні речі для дому. А особоливо подобається виконувати це все на замовлення і робити подарунки. Про все це я пишу у блозі і отримаю купу радості від відвідувань та коментарів моїх читачів. Бажаю вам приємного розглядання всього цього :)

Цікаві штуки

Новинки з Твіттера

Читачі